Najlepsze Domy
Nowoczesny dom w lesie

Nowoczesny dom w lesie

Dom o nazwie M-House i powierzchni 270 m² został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami inwestorów - młodych, aktywnych trzydziestolatków.

Ten niezwykły dom jednorodzinny w Konstancinie Jeziorna zlokalizowany jest na działce leśnej o powierzchni ok. 1900 m². Budynek jest skromny i ma prostą formę, diabeł tkwi jednak w jego szczegółach.

Antracytowa bryła - część dzienna - jest oddzielona szczeliną od białej bryły - części nocnej - co daje wrażenie oderwanie piętra od parteru. Duże okna pełnią rolę ram obrazów działki, która z zewnątrz przechodzi do wnętrza. Indywidualnego charakteru górnej bryle nadaje detal otoczonych antracytowym kołnierzem okien, w których wycofano wąskie otwierane skrzydła, część stałą zlicowano z elewacją, a szyby w narożach połączono bezramowo.

Czytaj także: Ciekawa wersja kostki.

Leśna działka jest ciemna, więc każde okno, które rozświetla wnętrza, jest nieocenione. Dlatego wprowadzono duży świetlik dachowy doświetlający środek domu przez dwie kondygnacje.

Frontowa część domu, w której znajduje się garaż, obłożona została drewnianą okładziną, bejcowaną w kolorze antracytowym, co w leśnym pejzażu było naturalnym i oczywistym wyborem.

Za częścią garażową dyskretnie zlokalizowano zewnętrzny taras osłonięty przed wiatrem oraz „sąsiedzkim okiem” z naturalnym zadaszeniem, który stanowi bryła pierwszego piętra.

Autorzy projektu: Wojciech Jaksa, Mateusz Stolarski, Piotr Walerysiak, Aleksandra Zdziechowska.

Zdjęcia i opis realizacji: zw A (Zdziechowska Walerysiak Architekci).

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://best-mining.com.ua