Najlepsze Domy
Nowoczesny dom w cenie mieszkania? To możliwe!

Nowoczesny dom w cenie mieszkania? To możliwe!

Jeżeli lubisz nowoczesność, cenisz wygodę i poszukujesz ciekawego domu w cenie mieszkania, projekt "Domu w pulmeriach" to propozycja, która z pewnością Cię zainteresuje! Projekt umożliwi realizację marzeń o własnym domu spełniającym potrzeby rodziny, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów budowy. Inwestor, który zdecyduje się na wybór projektu "Dom w pulmeriach", zgodnie z kosztorysem zamknie prace budowlane w systemie zleconym w kwocie 232 tysiące złotych netto, a prace instalacyjne w kwocie 32 tysiące złotych netto. Trudno o lepszą ofertę!

Jeżeli lubisz nowoczesność, cenisz wygodę i poszukujesz ciekawego domu w cenie mieszkania, projekt "Domu w pulmeriach" to propozycja, która z pewnością Cię zainteresuje! Projekt umożliwi realizację marzeń o własnym domu spełniającym potrzeby rodziny, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów budowy. Inwestor, który zdecyduje się na wybór projektu "Dom w pulmeriach", zgodnie z kosztorysem zamknie prace budowlane w systemie zleconym w kwocie 232 tysiące złotych netto, a prace instalacyjne w kwocie 32 tysiące złotych netto. Trudno o lepszą ofertę!

Punktem wyjścia do realizacji budowy domu zgodnie z założeniem, że ma być wygodny i tani, jest wybór odpowiedniego projektu. Na koszt inwestycji wpływa wiele czynników takich jak powierzchnia domu, jego bryła, ilość kondygnacji, typ dachu, balkony, rodzaj wykończenia elewacji. Inwestorzy coraz częściej wybierają projekty niedużych domów o prostej, często minimalistycznej bryle, idealnie dostosowane funkcjonalnie do potrzeb domowników. Takie rozwiązania znacząco wpływają na oszczędności podczas budowy, ale również na niższe koszty użytkowania domu w przyszłości.

Projekt "Dom w pulmeriach" z kolekcji gotowych projektów ARCHON+ idealnie komponuje się z powyższymi założeniami. Został stworzony z myślą o Inwestorach szukających funkcjonalnego domu parterowego dla 3-4 osobowej rodziny. Poprzez prostą, kubiczną bryłę przykrytą płaskim dachem projektanci stworzyli projekt wpisujący się w aktualne trendy w architekturze, który jednocześnie umożliwi wybudowanie ekonomicznego i dobrze zorganizowanego domu. Wyeliminowano zbędne elementy elewacji, które mogłyby podnieść koszty budowy. Lukarny, balkony ustąpiły miejsca czystej, minimalistycznej formie. To ona nadaje budynkowi nowoczesny charakter, pokreślony drewnianymi okładzinami na elewacji. Podcień wejściowy na ścianie frontowej stanowi ochronę przed deszczem, płynnie przechodzi w oryginalne zadaszenie wzdłuż bocznej ściany domu, będące miejscem do parkowania samochodu. Zaaranżowany przy elewacji ogrodowej taras będzie dodatkowym letnim pokojem i wygodnym miejscem relaksu dla rodziny.

Na szczególną uwagę w projekcie "Dom w pulmeriach" zasługuje modernistyczny, płaski dach. Jego forma ma istotny wpływ nie tylko na wygląd całego budynku, ale również na koszt jego wykonania. Budowa płaskiego dachu bywa zazwyczaj nieco tańsza w porównaniu z dachem spadzistym. Warto również wspomnieć o dodatkowych walorach estetycznych płaskiego dachu, który daje różnorodne możliwości kształtowania bryły budynku. Wykorzystując nowoczesne technologie można na nim zaaranżować zielony ogród lub taras. Ponadto, gabaryty budynku zostały tak zaprojektowane, aby uniknąć wykonywania wewnętrznych ścian nośnych, co znacząco wpływa na koszt budynku już na etapie realizacji poziomu 0. Taki budynek ma też większe możliwości zmiany aranżacji (modyfikacji układu ścian działowych).

Bezpośrednio z kształtem bryły domu parterowego związany jest układ funkcjonalny pomieszczeń. Wnętrze "Domu w pulmeriach", zaprojektowanego na planie prostokąta, zostało przejrzyście i wygodnie rozplanowane. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni - 82,28 m², stworzono komfortową przestrzeń dla 3-4 osobowej rodziny. Kuchnia doświetlona narożnym oknem, jest wygodna, z dużą ilością blatów roboczych i miejsc do przechowywania, które uzupełnia praktyczna spiżarnia. Jasna jadalnia, płynnie łączy się ze strefą wypoczynkową w salonie.

Duże przeszklenia powiększają optycznie część dzienną i naturalnie łączą dom z ogrodem. Całość tworzy otwarte i przestronne wnętrze. Strefa nocna to dwa wygodne pokoje dla dzieci oraz sypiania rodziców z własną garderobą. Łazienka, pralnia i toaleta zostały zaplanowane w jednym ciągu, obok siebie, co w efekcie przełoży się na oszczędności przy wykonaniu instalacji wodno - kanalizacyjnej.

Atutem projektu "Dom w pulmeriach" są liczne miejsca na przechowywanie w postaci szaf ściennych oraz ograniczona do minimum powierzchnia komunikacyjna. Wszystkie pomieszczenia domu są poprzez okna balkonowe harmonijnie połączone z ogrodem, co daje domownikom poczucie bezpośredniego obcowania z przyrodą oraz dobrze doświetla wnętrza.

Odpowiednie zorientowanie "Domu w pulmeriach" na działce względem stron świata może dodatkowo podnieść energooszczędność budynku. Optymalne usytuowanie to takie, by wnętrza strefy dziennej ukierunkować na południe lub południowy-zachód. W okresie zimowym, salon będzie doświetlany promieniami słonecznymi, co wpłynie na redukcję kosztów ogrzewania.

Pozostałe atuty projektu parterowego "Dom w pulmeriach", które wpływają na obniżenie kosztów realizacji budowy to:

- prosta i tania konstrukcja budynku, która również gwarantuje szybszą realizację budowy;
- brak schodów pomiędzy kondygnacjami to oszczędność co najmniej kilku tysięcy złotych;
- może być wybudowany na tańszej - małej lub wąskiej działce - minimalne wymiary 24,05 x 16,0 m (po adaptacji 21,0 x 16,0 m);
- projekt należy do kolekcji "Małych Domów" i spełnia kryteria rządowego programu "Mieszkania dla Młodych" (w ramach programu można liczyć na częściowe dofinansowanie wydatków na zakup materiałów budowlanych, przy samodzielnej realizacji budowy tzw. "systemem gospodarczym");
- budowa w systemie gospodarczym z wykorzystaniem kosztorysu, pozwoli na spore oszczędności (szacunkowy koszt budowy na IV kwartał 2015 w takim wariancie to ok. 180 tys. zł. netto);

Projekt "Dom w pulmeriach" z uwagi na swój metraż i niewysokie koszty realizacji może być bardzo ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla mieszkania w bloku. Da rodzinie poczucie niezależności i radości z mieszkania we własnym domu. Wspólne chwile spędzone z dziećmi w ogrodzie, śniadania na tarasie - bezcenne.

Szczegóły projektu "Dom w pulmeriach" oraz inne propozycje domów parterowych, piętrowych lub z poddaszem użytkowym na 

  • Roks,

    Pięknie się prezentuje!
  • Roks,

    Pięknie się prezentuje!
У нашей компании важный сайт с информацией про https://topobzor.info.
Наша организация предлагает www.shopvashtextil.com.ua недорого с доставкой.