REKLAMA
Najlepsze Domy
Nowoczesny dom nad morzem – zobacz jak mieszka się w Norwegii

Nowoczesny dom nad morzem – zobacz jak mieszka się w Norwegii

Dwupoziomowy dom jednorodzinny Split House położony jest w Asker nad malowniczą zatoką Oslofjord w Norwegii. Dom wyróżnia się z otoczenia ciekawą formą, a z jego okien roztacza się wspaniały widok na wodę.

Dwupoziomowy dom jednorodzinny Split House położony jest w Asker nad malowniczą zatoką Oslofjord w Norwegii. Dom wyróżnia się z otoczenia ciekawą formą, a z jego okien roztacza się wspaniały widok na wodę.

Dom jest częściowo ukryty pod poziomem gruntu. Jego znacznej wielkości bryła o zróżnicowanych kształtach, która wyłania się z ziemi pozwoliła na zorganizowanie obszernej przestrzeni mieszkalnej przy jednoczesnym dopasowaniu domu do skali sąsiadujących budynków. Częściowe ukrycie w gruncie zapobiega też blokowaniu widoku na zatokę z sąsiednich domostw.

Nieregularna forma domu oraz jego drewniano-kamienna elewacja sprawia, że budynek doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem. Duże przeszklenia dodają mu nowoczesnego charakteru. Również wnętrza Split House urządzono w minimalistycznym, typowo skandynawskim stylu, urozmaicając je starymi odrestaurowanymi meblami.

Projekt: Split House

Autorzy projektu: Jarmund/Vigsnæs AS Arkitekter | www.jva.no

Główni architekci: Einar Jarmund, Håkon Vigsnæs, Alessandra Kosberg, Stien Schjelderup, Claes Cho Heske Ekornås

Lokalizacja: Asker, Norwegia

Inwestor: Prywatny

Powierzchnia użytkowa: 360 m²

Realizacja: ukończony w 2013 r.

Zdjęcia: Nils Petter Dale

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.optiontradingstrategies.net