Najlepsze Domy
Nowoczesny dom na skraju lasu

Nowoczesny dom na skraju lasu

Architekci ze studia firmy Møller zaprojektowali jednopiętrowy Villa Rypen w Aarhus w Danii, usytuowany w sąsiedztwie lasu. Bujna flora zainspirowała architektów, którzy zdecydowali wydłużyć taras w kierunku zalesionego terenu oraz przydomowego ogrodu. Duże przeszklenia sprawiają, że każda pora roku przynosi wspaniałe widoki na zmieniający się z dnia na dzień krajobraz leśny.

Zmieniający się obwód domu powoduje, że wnętrza rezydencji wpada dodatkowe światło z różnych kierunków − przez okna − od podłogi, aż po sufit.

Zewnętrzna strona elewacji może przypomina zwykłe okładziny z cegły, ale w rzeczywistości są to płytki terakotowe. Cienkie listwy drewniane umieszczone są pionowo pomiędzy oknami, co nadaje dynamiki elewacji i przerywa jednolity kolor okładzin z terakoty.

 Otwarte wnętrza

W środkowej części  domu architekci zdecydowali się na aranżację otwartej przestrzeni użytkowej  z widokiem na ogród. Zaprojektowali go, aby cały układ pomieszczeń był elastycznym tak, żeby niektóre pomieszczenia od strony lasu mogły być zamykane dzięki zastosowaniu przesuwanych drzwi.

Od strony lasu odnajdziemy taras, który celowo został połączony z wewnętrzną strefą użytkową, wizualnie rozszerza przestrzeń mieszkalną na zewnątrz, dzięki czemu wnętrza wydają się optycznie większe i jeszcze bardziej otwarte.

Czytaj także: Zobacz "ideał" nowoczesnej i ekologicznej stodoły

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
tamada.ua/foto/

https://farm-pump-ua.com

https://steroid.in.ua