Najlepsze Domy
Nowoczesny dom. Ciekawa, minimalistyczna wersja kostki

Nowoczesny dom. Ciekawa, minimalistyczna wersja kostki

Współczesny wygląd projektu od samego początku był głównym celem architekta, a zarazem przyszłego właściciela domu Viktora Černego. Działka na której wybudowano obiekt położona jest w strefie podmiejskiej, pełnej zieleni pośród której można spokojnie wypoczywać i aktywnie spędzać czas. W najbliższej okolicy, zróżnicowanej pod względem architektonicznym przeważają domy jednorodzinne z dachami płaskimi o minimalistycznym charakterze, które w ostatnich latach zdominowały tradycyjną zabudowę tego niewielkiego osiedla.

Nowoczesny przestronny dom o nietuzinkowej i świeżej formie położony w urokliwej, a przy tym spokojnej okolicy spełnił dziecięce marzenie architekta Viktora Černego, o własnym kącie nieopodal wielkiego miasta.

Uniwersalnie i stylowo

Gustownie zaprojektowany dom powstał na 780-metrowej działce z myślą o czteroosobowej rodzinie, stąd jego duża powierzchnia – 220 metrów kwadratowych i otwarte przestrzenie. Wszystko to połączone jest z jasnymi materiałami wykończeniowymi, dającymi dodatkowo wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Budynek składa się z dwóch kwadratowych bloków połączonych ze sobą.

Na parterze części wykończonej od zewnątrz płytką klinkierową Röben Chelsea basalt cieniowana znajduje się obszerny salon oraz przedpokój, z kolei wszystkie inne funkcje mieszkalne m.in. kuchnia i sypialnie, umieszczone w dominującej dwupiętrowej części domu. Takie rozwiązanie stanowi skuteczną zasłonę poglądową dla tarasów na parterze oraz szklanych ścian salonu.

Przeczytaj także: Dom za 21 milionów funtów. 

Duże przeszklenia powstały z myślą o niesamowitych widokach pobliskiej okolicy i lasu położonego na południowym wschodzie, które najlepiej obserwować z wielofunkcyjnego biura znajdującego się na piętrze.

Eleganckie połączenie

Główny dwupiętrowy blok domu jest otynkowany. Na parterowej części mieszkalnej z salonem i przedpokojem użyto ceramicznej płytki Röben Chelsea basalt cieniowana w kontrastującym odcieniu z czarną fugą. Jest to fragment domu do którego przylegają tarasy, a mieszkańcy mają większy kontakt z elewacją, dlatego do jej wykonania został wybrany materiał o większej trwałości i odporności na uszkodzenia. Dach został wykończony warstwą roślinności, co pozwala dobrze tłumić hałas oraz lepiej się wpisać w zielone otoczenie domu. Całość wygląda gustownie i stylowo doskonale uzupełniając się najbliższym otoczeniem domu.

Szybka budowa

Budowa domu trwała 12 miesięcy i została ukończona w 2011 roku. Do wykonania ścian zewnętrznych użyto bloczków ceramicznych o minimalnej szerokości niezbędnej do żądanej funkcji nośnej ściany. Z uwagi na zwiększone rozpięcia i duże przestrzenie, szczególnie dużo uwagi należało poświęcić stropom żelbetowym. Konstrukcja ściany posiada system izolacji spełniający zalecane standardowe wartości współczynnika przenikania ciepła. Szklane elementy elewacji są zaprojektowane w systemie aluminiowym, a duże okna tarasowe oraz balkonowe posiadają system przesuwny otwierając się na duży piękny ogród.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://sweet-smoke.com.ua

https://sweet-smoke.com.ua

facebook sponsored ads