Najlepsze Domy
Komfortowe życie na 30 mkw. Zobacz najmniejszy dom na świecie!

Komfortowe życie na 30 mkw. Zobacz najmniejszy dom na świecie!

Ten modularny mini dom „Kasita” o powierzchni użytkowej 30 metrów kwadratowych, mimo ekstremalnie małej przestrzeni został wyposażony we wszystkie media oraz meble, dzięki temu funkcjonalnością dorównuje zwykłym rezydencjom. Czy to możliwe, żeby na przestrzeni równej kontenerowi na śmieci urządzić „komfortowe” mieszkanie? Czy jest sens w realizacji tak małych domów?

Były profesor, a obecnie prezes firmy Kasita, Jeff Wilson wraz ze swoim zespołem opracowali modularny, wszechstronny dom „Kasita” o powierzchni 350 stóp kwadratowych, czyli ok. 30 m2. Powierzchnią więc dorównuje większemu kontenerowi na śmieci.

Jednak Jeff Willson uczynił dosłownie wszystko, aby zapewnić wysoki komfort życia na tych 30 mkw. Spędził nawet cały rok ,mieszkając w ładowi o pojemności 33 stóp kwadratowych, aby eksperymentować i skonfrontować się z możliwościami i wyzwaniami życia na tak ograniczonej przestrzeni bez uszczerbku dla komfortu.

Tak narodził się na pomysł realizacji modularny "mikrodomu Kasita”.

Pełne wyposażenie w kontenerze

Każdy modularny dom „Kasita” wyposażony jest w te elementy typowego domu, niezbędne do prowadzenia życia na określonym poziomie komfortu. W otwartym planie „Kasity” znalazło się miejsce na: sypialnie, łazienkę, pokój dzienny, kuchnię, miejsce do przechowywania rzeczy oraz przeszklenie dostarczającego naturalne światło do modularnego domu.

Dom został podzielony na strefy. Każdej z nich jest przyporządkowana jedna funkcja, tak aby ułatwić mieszkańcom maksymalne wykorzystanie walorów danej przestrzeni.

Dom jest w pełni mobilny. W każdej chwili można ją umieścić na tylnej części (amerykańskiego) samochodu i ruszyć w nieznane. 

Funkcjonalna "intymność"

Przy wejściu, w mniej doświetlonej części domu zlokalizowany jest bardziej intymny obszar, naturalnie doświetlony przez niewielkie "górne" przyciemniane okna. W tej przestrzeni znajdziemy przede wszystkim łazienkę oraz kuchnię.

W wejściu podłoga została celowo podniesiona, gdyż w tym miejscu znajduje się przestrzeń, gdzie można składować rzeczy. Przejście prowadzi dalej w kierunku pokoju dziennego oraz sypialni, które są bardziej przestrzenne i otwarte.

  • [email protected],

    on jest wiekszyale piekny
  • lena,

    Gdzie miejsce na deske do prasowania, wiadro z mopem , szfa na kiecki, ręczniki, po sciel itd. itp.?
https://dekorde.com

https://shopvashtextil.com.ua

in detail antibioticlistinfo.com