Najlepsze Domy
Jak wybudować oszczędny i tani dom?

Jak wybudować oszczędny i tani dom?

Czy budowa domu musi być droga? Czy można wybudować dom funkcjonalny, ładny i ekonomiczny? Na czym można zaoszczędzić? Jest wiele możliwości zoptymalizowania wydatków. Ważne by uwzględnić czynniki, które będą oddziaływać zarówno na koszt samej realizacji jak i eksploatacji domu w przyszłości.

Czy budowa domu musi być droga? Czy można wybudować dom funkcjonalny, ładny i ekonomiczny? Na czym można zaoszczędzić? Jest wiele możliwości zoptymalizowania wydatków. Ważne by uwzględnić czynniki, które będą oddziaływać zarówno na koszt samej realizacji jak i eksploatacji domu w przyszłości.

Jedną z pierwszych i najważniejszych decyzji Inwestora jest wybór właściwego projektu, dostosowanego do potrzeb rodziny i możliwości finansowych. W szerokiej ofercie dostępnych na rynku gotowych projektów domów, Klienci mają duże możliwości wyboru wśród projektów domów parterowych, piętrowych, z poddaszem użytkowym, o różnorodnej stylistyce, metrażu i programie funkcjonalnym.

Czas poświęcony na poszukiwania projektu idealnie dopasowanego do oczekiwań na pewno nie będzie stracony i przyniesie wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonych pieniędzy podczas budowy oraz późniejszego użytkowania. Biura projektowe idą z pomocą swoim Klientom klasyfikując projekty według różnych parametrów. Dużą popularnością cieszy się kolekcja gotowych projektów domów tanich w budowie Biura Projektów ARCHON+, opracowanych z myślą o Inwestorach poszukujących niedrogich domów. Wyróżniają się one ekonomicznymi w realizacji rozwiązaniami architektonicznymi przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych i funkcjonalnych.

Kształt bryły domu określa układ wnętrza, ale również w dużym stopniu decyduje o wysokości poniesionych podczas budowy kosztów. Domy tanie w budowie to przede wszystkim domy o prostej, zwartej bryle i ograniczonej ilości detali architektonicznych takich jak wykusze czy lukarny. Wszystkie wystające elementy, załamania bryły podnoszą koszty realizacji oraz wpływają na charakterystykę energetyczną budynku, zwiększając koszty ogrzewania. Im mniej skomplikowana bryła, tym więcej można zaoszczędzić. Jednak prosta wcale nie znaczy nudna.

W miejsce kosztowych elementów architektonicznych projektanci wprowadzają ciekawe wykończenia elewacji, okładziny z drewna i kamienia, zróżnicowane tekstury tynków, kolory, które nadają charakter każdej inwestycji. Dom o zwartej bryle może być elegancki i nowoczesny jak np: "Dom w wisteriach 2(W)". Stonowana kolorystyka elewacji w modnych, nowoczesnych odcieniach została gustownie podkreślona elementami drewna i szkła, dzięki którym dom prezentuje się okazale i stylowo.

Szukając odpowiedniego gotowego projektu domu szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj dachu. Domy tanie w budowie to zazwyczaj budynki z klasycznym dwuspadowym dachem i oknami połaciowymi zamiast lukarn ("Dom w żurawkach", "Dom w zielistkach"). Taki dach ma prostą i szybką do wykonania konstrukcję, która nie wymaga skomplikowanych obróbek jak rozłożyste dachy wielospadowe. Oszczędności da mniejsza ilość zużytych materiałów, a także tańsza robocizna.
Ze względów finansowych Inwestorzy najczęściej wybierają domy z poddaszem użytkowym. Sprawdzają się one na niedużych lub nieregularnych działkach. Metraż domu jest rozłożony na dwóch poziomach, w związku z tym mniejsza jest powierzchnia fundamentów jak i dachu.

  • Jtcsf,

    Wypowiedz o wiekszym domu z oplacalnym kotlem na paliwo stale jest zwyklym klamstwem. Po co byc palaczem skoro sa rozwiazania tansze i bezobslugowe? Z drugiej strony pewnie potrzebny drugi kociol na ogrzewanie cieplej wody np latem.
    Trzeba budowac pasywnie i ogrzewac pompami ciepla powietrze-woda lub powietrze-powietrze. Kosztuja do 20tys zl. Mozna wybrac gaz i tez nie wyjdzie drogo.
левитра инструкция

https://showroom-kiev.com.ua