Najlepsze Domy
Jak budują Polacy? Przedstawiamy raport

Jak budują Polacy? Przedstawiamy raport

Własny dom za miastem to marzenie wielu Polaków. Tym co ich do tego skłania są spokój cisza i duża powierzchnia wyłącznie dla siebie i swoich bliskich. Jak wynika z Raportu Oferteo.pl "Dom marzeń Polaków 2014" Polacy stawiają na sprawdzone metody i technologie budowy domów jednorodzinnych. Jakich domów powstało najwięcej? Dowiecie się z Raportu.

Własny dom za miastem to marzenie wielu Polaków. Tym co ich do tego skłania są spokój cisza i duża powierzchnia wyłącznie dla siebie i swoich bliskich. 

Z Raportu Oferteo.pl "Dom marzeń Polaków 2014" wynika, że Polacy najczęściej decydują się na budowę parterowych domów z poddaszem użytkowym (70%). Daleko w tyle są domy parterowe bez poddasza (19%) i domy z podpiwniczeniem – na nie zdecydowało się zaledwie 11% budujących dom w 2014 roku.

Czytaj także: Projekt energooszczędny - porady ekspertów

Według Raportu większość Polaków decyduje się na gotowy projekt architektoniczny (63%). Tu z pewnością dużą rolę odgrywa niższa cena w porównaniu z projektem przygotowywanym na indywidualne zamówienie.

Nieco ponad 50% Polaków budujących dom w 2014 roku zdecydowała się na budynki od 100 do 150 m².

Z Raportu wynika także, że Polacy najczęściej decydują się na domy murowane – cegłą ceramiczną (41%) oraz bloczkami betonu komórkowego (33%). Tylko 12% zdecydowało się na drewniany dom w technologii szkieletowej a 5% na dom z bali.

Jeżeli chodzi o pokrycie dachu, bezkonkurencyjne są dachówka ceramiczna (54%) i blachodachówka (39%).

Najpopularniejszym miejscem budowy domów jednorodzinnych są tereny wiejskie (ponad 57%). Na drugim miejscu są średnie miasta (prawie 15%).

DD_infografika3_2.jpg
DD_infografika3_2.jpg

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://velomarket.org.ua

римские шторы киев

xn--80aaahqpcuvhvipz6j.com.ua