Najlepsze Domy
Dziś dzień Gwiezdnych Wojen. Zobacz dom inspirowany filmem Lucasa

Dziś dzień Gwiezdnych Wojen. Zobacz dom inspirowany filmem Lucasa

Moon Hoon Land biuro architektoniczne z Korei Południowej zaprojektowało i zrealizowało Dom – Gwiezdne Wojny – futurystyczny budynek o ekstrawaganckim charakterze.

Moon Hoon Land biuro architektoniczne z Korei Południowej zaprojektowało i zrealizowało Dom – Gwiezdne Wojny – futurystyczny budynek o ekstrawaganckim charakterze.

Gwiezdne Wojny mają w Korei Południowej, podobnie jak na całym świecie, wielu wiernych fanów. Pracownia architektoniczna Moon Hoon zaprojektowała dla jednego z nich szarą bryłę, kojarzącą się z okrętem wojennym Imperium.

Realizacja marzeń

Nazwa i projekt domu są inspirowane marzeniami z dzieciństwa właściciela, który pragnał w przeszłości zostać astronautą. Jest też realizacją aspiracji młodych Koreańczyków do posiadania dużej przestrzeni przeznaczonej na wypoczynek dla całej rodziny. Dlatego w projekcie nie mogło zabraknąć miejsca dla obszernego ogrodu i strefy zabaw wewnątrz domu.

Dom o nieregularnym kształcie, znajduje się w zacisznej dzielnicy i odpowiada na potrzebę spokojnego życia, w czasach, gdy coraz więcej rodzin w Korei Południowej mają tendencję, do opuszczania zatłoczonych i zanieczyszczonych metropolii. Wokół domu pozostawiono wystarczająco dużo miejsca na ogród i rekreację.

Dom „Gwiezdne Wojny” składa się z trzech poziomów, z których dwa znajdują się poniżej na jednym skosie bryły domu, podczas gdy górna część zawiera otwarty pokój zabaw dla dzieci.

Architekt Moon Hoon opisuje najwyższy poziom jako „wysoko położone miejsce, które może być sterownią dla przyszłego Dartha Vadera lub Jedi.”

Betonowa bryła

Na niewielkiej działce o powierzchni 451 m2 wyrosła wieża z elewacją pokrytą szarym betonem. Powierzchnia zabudowy wynosi około 50 m², ale całkowity metraż trzypoziomowego domu to prawie 132 metry.

Bryła domu jest charakterystyczna – najpierw rozszerza się ku górze, później zwęża. Pokrywające elewację linie kojarzą się żywo ze scenografią filmów Lucasa, a wysunięte obramowania drzwi przypominają luk statku kosmicznego. Cała bryła otoczona jest lądowiskiem, niewielką platformą/tarasem pokrytym jasnym drewnem. 

Wnętrze koreańskiej Gwiazdy Śmierci

Wnętrze bardziej niż z futurystyczną stacją kosmiczną kojarzy się ze stylem skandynawskim. Białe ściany, elementy drewnianej konstrukcji – drewno dominuje zresztą w pomieszczeniach, funkcjonalne bryły mebli.

Okna o różnych kształtach i ukośnie ułożonych szybach kadrują widok na okolicę. Ukośne ściany zewnętrzne zostały w dużym stopniu zabudowane prostymi sprzętami z klejonego drewna.

Współczesna architektura wnętrz jest nieskomplikowana, choć projektanci z pracowni architektonicznej Moon Hoon pozwolili sobie na kilka ekstrawagancji. Część regału może się nagle poruszyć – jak w wiktoriańskiej bibliotece, szafa jest ukrytym wejściem do pokoju.

 

 Informacje o projekcie:

lokalizacja: Yongin-si, Gyeonggi-do, Korea
projekt: listopad 2011 – lipiec 2012
realizacja: październik 2012 – styczeń 2013
powierzchnia działki: 451 m²
powierzchnia zabudowy: 50,67 m²

powierzchnia użytkowa domu: 
ilość kondygnacji: 3
konstrukcja: drewno, beton zbrojony
architekt: Moonbalsso / Moon Hoon
zespół projektowy: Jang Dukhyun, Lee Byungyeup

Źródło: informacje prasowe www.moonhoon.com
Fot. Namgoong Sun

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
farm-pump-ua.com

дапоксетин

Узнайте про нужный web-сайт на тематику дешевые гостиницы киева дешевая гостиница киев