Najlepsze Domy
Dom w zabytkowym kościele czy starym silosie? Który ładniejszy?

Dom w zabytkowym kościele czy starym silosie? Który ładniejszy?

Pomysłów na budowę domu jest mnóstwo. Jedne są bliższe standardom i tradycyjnym metodom, inne są oryginalne i wręcz szalone. Oto dwa przykłady domów, które na pierwszy rzut oka przypominają zupełnie inne budowle.

1. Zabytkowy kościół

Historia tego gotyckiego kościoła, położonego w wielskim, angielskim krajobrazie, sięga 1880 roku. Przez ostatnich wiele lat budynek stał pusty i opuszczony. Przez to wymagał renowacji. Podjęli się jej architekci ze szwajcarskiej firmy Evolution Design. Zostawili oni piękną bryłę i elewacje budynku, natomiast wnętrze przerobili na mieszkanie z dużą otartą kuchnią, salonem i czterema sypialniami. Dzięki temu w komfortowych warunkach może w nim mieszkać siedem osób.
Jak przyznają projektanci, najważniejsze było zachowanie jak największej ilości oryginalnych materiałów.

Chcieliśmy stworzyć nowoczesną przestrzeń, która nawiązuje do tradycji tego miejsca. Wszystkie materiały i wystrój uwzględniają lokalny, historyczny charakter. Chcieliśmy, by mieszkanie to choć nowoczesne dobrze pasowało do lokalnego krajobrazu - wyjaśnia architekt Paul King.

Jednym z głównych elementów tak charakterystycznych dla gotyckiej architektury są okna.
Wiele uwagi poświęciliśmy na to, by antresola nie zaburzyła linii okien - mówi Paul King.
Budynek położony na odludziu w spokojnej wiejskiej okolicy jest idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę z wielkiego miasta.

2. Dom w silosie

Życie w starym silosie (pochodzącym z lat pięćdziesiątych XX w.) nie jest z pewnością tym co przychodzi nam do głowy gdy mówimy o pięknym domu. Oglądając niesamowitą transformację leciwego zbiornika w przytulne mieszkanie można jednak zmienić zdanie. Architekt Christoph Kaiser postanowił, łącząc swoje zamiłowanie do małych przestrzeni i materiałów z odzysku, stworzyć dla siebie i żony domek w centrum Phoenix. Jego powierzchnia to zaledwie 32 m².

Wszystko zaczęło się od zakupu – przez internet – silosa na zborze od jednego z farmerów w Kansas. Do Arizony zbiornik przetransportowano samochodem typu pickup.
Największe modyfikacje, dostosowujące silos do celów mieszkaniowych, polegały na zainstalowaniu drzwi i okien – wykonanych na zamówienie, oraz wykonaniu od wewnątrz dziesięciocalowej izolacji z pianki.

Z zewnątrz zbiornik pomalowano na biało. Dzięki temu dom dobrze wpasowuje się w tradycyjną, amerykańską architekturę wiejską.

Zamiast tworzyć typowe, kwadratowe wnętrza architekt zaprojektował zaokrąglone pomieszczenie. Wykorzystał do tego drewno z odzysku i czarną stal.

Zakręcone schody prowadzą do sypialni na antresoli. Dzięki oknom dachowym jest to też świetne miejsce do oglądania nieba.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
еще по теме etalon.com.ua

https://dekorde.com

https://pillsbank.net