Najlepsze Domy
Dom o wielu twarzach. Niezwykły projekt z Krakowa

Dom o wielu twarzach. Niezwykły projekt z Krakowa

Nietypowa bryła domu, eleganckie wykończenie fasady, nowoczesne wnętrza, ogród zimowy i basen to najciekawsze elementy projektu z krakowskiego biura Architekt Lemański.

Nietypowa bryła domu, eleganckie wykończenie fasady, nowoczesne wnętrza, ogród zimowy i basen to najciekawsze elementy projektu z krakowskiego biura Architekt Lemański.

Jare dom to projekt, który powstał poprzez obrót osi dachu o 20° w stosunku do podłużnej osi domu. W ten sposób udało się ukryć za domem, takie funkcje, jak garaż, wysuwając do przodu przeszklony pokój dzienny. Pozostałe elementy budynku nawiązują do tradycyjnej zabudowy willowej dzielnicy Krakowa, Zakamycze.

Nietypowa bryła

Dom powstał w okolicy, gdzie dominują klasyczne wille. Projektanci z biura Architekt Lemański stworzyli bryłę, która nawiązywałaby do charakterystyki okolicznej zabudowy, ale jednocześnie wyróżniała się na jej tle innowacyjnym podejściem do architektury.

9 jare dom krakow_architekt_tadeusz_lemanski 18-kopia.jpg
9 jare dom krakow_architekt_tadeusz_lemanski 18-kopia.jpg

 

Dom z każdej strony wygląda nieco inaczej, ale jest jednocześnie spójny stylistycznie. Bryła została urozmaicona nie tylko poprzez przesunięcie dachu, ale również dzięki wzbogaceniu jej o liczne dobudówki, podcienie i przeszklenia. Dzięki tym zabiegom dom zyskał dodatkową powierzchnię użytkową i zmienił kształt na bardzo nowoczesny. 

Nowoczesne wnętrze

Wnętrze urządzono w stylu minimalistycznym, bardzo nowocześnie. Utrzymane jest w bardzo jasnej kolorystyce: beżach, brązach i odcieniach kremowych. Duże przeszklenia od strony ogrodu wprowadzają tu bardzo dużo naturalnego światła. W salonie ustawiono luksusowy narożnik i fotel. Nad stolikiem kawowym dostojnie prezentuje się ogromna czarna lampa, która wprowadza dynamikę do wnętrza. W podobnej kolorystyce zastosowano dodatki na ścianie kominkowej. Sama obudowa kominka też jest ciemna, co elegancko prezentuje się na tle ściany wyłożonej kremowymi płytkami o wysokim połysku.

14 jare dom krakow_architekt_tadeusz_lemanski ow 4-kopia.jpg
14 jare dom krakow_architekt_tadeusz_lemanski ow 4-kopia.jpg

Kuchnia jest częściowo zamknięta, odseparowana od jadalni ścianką w kolorze czekoladowego drewna. Ścianka jest niezwykle praktyczna, gdyż została wyposażona w blat i liczne szafki do przechowywania. Meble w jadalni są również w ciemnej kolorystyce. Całość rozświetlają jasne płytki na podłodze.

Zobacz także: Dom jednoosobowy. Czy da się mieszkać na 40 m²?

Ogromnym atutem domu jest też urządzony ze smakiem ogród zimowy. Umieszczony nad nim dwuspadowy dach z odkrytą konstrukcją więźby prezentuje się niezwykle. Całość jest przeszklona i daje nieskrępowany kontakt z otoczeniem.

16 jare dom krakow_architekt_tadeusz_lemanski ow 20.jpg
16 jare dom krakow_architekt_tadeusz_lemanski ow 20.jpg

 

Projekt: arch. Tadeusz Lemański, Pracownia Architekt Lemański

Lokalizacja: Polska, Kraków, ul. Zakamycze 44

Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski

  • Mojeszklo.pl,

    Takie i inne balustrady szklane z montażem w Krakowie możesz zamówić w mojeszklo.pl . Wejdź i sprawdź. Oprócz balustrad również kabiny prysznicowe, drzwi szklane, lustra na wymiar i panele szklane z grafiką. Serdecznie zapraszamy.
https://velotime.com.ua

adulttorrent.org

chemtest.com.ua/