Najlepsze Domy
Dom nowoczesny. Zobacz jak można go urządzić

Dom nowoczesny. Zobacz jak można go urządzić

Dom położony na malowniczej Warmii z pozoru wydaje się starym budynkiem o szachulcowej konstrukcji. Jego wnętrza kryją jednak komfortowe i luksusowo wyposażone pomieszczenia, zaś kilkanaście metrów od tarasu rozpościera się toń jeziora...

Dom położony na malowniczej Warmii z pozoru wydaje się starym budynkiem o szachulcowej konstrukcji. Jego wnętrza kryją jednak komfortowe i luksusowo wyposażone pomieszczenia, zaś kilkanaście metrów od tarasu rozpościera się toń jeziora...

Inwestor zakupił gotowy budynek i skupił się na wykończeniu wnętrz oraz starannym zagospodarowaniu terenu posiadłości. Architektonicznie budynek świetnie wpasowuje się w wiejskie otoczenie. Charakterystyczna konstrukcja szachulcowa z białym tynkiem, ciemnymi belkami ułożonymi w kratownicę i ukośnymi zastrzałami kojarzy się z sielskością i rustykalnym stylem.

Zaprojektowaniem wnętrz zajęła się architekt Kamila Paszkiewicz. To właśnie dzięki jej pomysłom wnętrze domu nabrało lekkiego marynistycznego stylu, ale w nowoczesnej odsłonie. W aranżacjach postawiono na naturalne materiały, takie jak łupek, szkło, dębina i bawełna. Jasna kolorystyka pomieszczeń została gdzieniegdzie przełamana błękitami, ultramaryną, turkusem i kobaltem. Podłoga z czarnego łupka pięknie kontrastuje z bielą ścian i jest uniwersalnym tłem dla drewnianych czy wiklinowych elementów wystroju.

Pierwotne funkcje dwukondygnacyjnego budynku zostały zachowane również w odnowionej wersji domu. Dzienna część otwarta znajduje się na parterze – ulokowano tam salon z wyjściem na taras oraz kuchnię z jadalnią. W salonie na uwagę zasługuje ciekawie zaaranżowany kominek – ściana, w którym go osadzono, została wykończona białą płytką klinkierową i posiada praktyczne półki na drewno.

Obok subtelnego stylu marynistycznego, który jest podkreślony jasnym drewnem, bielonymi poręczami schodów i barierkami ze sznurów, w domu widocznie ujawnia się także klimat cottage. Kuchnia i sypialnia są wykończone właśnie w takim sielskim (ale nie przesadnym) stylu. Wskazują na to białe, lekko stylizowane fronty szafek kuchennych, biel ścian, drewniane meble i rustykalne dodatki.

Na piętrze mieszczą się dwie sypialnie. Jedna z nich posiada prywatną łazienkę, która została zaaranżowana szczególnie intrygująco. Prysznic od strony sypialni jest bowiem całkowicie przeszklony, co wprowadza atmosferę niezwykłej intymności i podkreśla relaksacyjny charakter wnętrza.

Od strony jeziora w domu zorganizowano prosty drewniany taras ze schodkowym zejściem. Na jasnym drewnie świetnie prezentują się ciemne rattanowe meble i kwadratowy parasol. Widok z tarasu – szczególnie latem – musi być niezwykle przyjemny. Wokół domu posadzono kwiaty i niskie krzewy.


Projekt:
arch. Kamila Paszkiewicz, Paszkiewicz Design

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://adulttorrent.org

www.vorteleather.com.ua