Najlepsze Domy
Dom na klifie z widokiem na Morze Śródziemne

Dom na klifie z widokiem na Morze Śródziemne

Ta wspaniała rezydencja, arcydzieło położne na klifie, niedaleko hiszpańskiego miasta Salobreña w prowincji Grenada, nie przestaje zadziwiać swoim oryginalnym kształtem i nietypową lokalizacją. Rezydencja jest dosłownie "wbudowana" w klif, a metalowy dach swoim kształtem nawiązuje do fal morskich.

Ta wspaniała rezydencja położna jest na wzgórzu, na działce o powierzchni 210 mkw o nachyleniu 42 º z zapierającym widokiem na Morze Śródziemnomorskie. Architekci ze studia GilBartolome Architects chcieli, aby dom stał się dosłownie częścią wzgórza i "wtopił" się w otaczający śródziemnomorski krajobraz .

Jeden rzut oka na dom i naszą  uwagę przykuwa oryginalny, pofalowany kształt dachu, który wykonany został metalu i pokryty powłoką cynkową. Inspiracją przy jego tworzeniu były fale morskie oraz... łuski smocze. Cynkowe płytki "łuski" pokrywające dach zostały wykonane w 100% ręcznie.

Dom składa się z dwóch kondygnacji. Na niższej kondygnacji znajduje się taras połączony z basenem. Na wyższym poziomie domu umiejscowione są pomieszczenia mieszkalne, z których widać dolną część dachu. To właśnie z tych górnych wnętrz domu roztacza się wspaniały widok na Śródziemnomorskie Morze.

Dom został "schowany" w zboczu klifu dzięki czemu w pomieszczeniach, niezależnie od pory roku, panuje tam stała temperatura na poziomie 19,5ºC. Efekt ten osiągnięty jest dzięki 40-cm szczelinie umiejscowionej między wnętrzem, a ścianami oporowymi. Przez tą przestrzeń przepływa powietrze regulujące temperaturę pokojową, dzięki zastosowaniu systemu wentylacyjnego. Podgrzewa on lub chłodzi wnętrza. 

Cynkowa "skorupa" dachu jest ocieplona i  została oparta  na "powłoce" wykonanej ze zbrojonego betonu. Tę żelbetową konstrukcję dachu wspierają także podpory słupy oraz ściany oporowe. W ten sposób mieści się tam przestrzeń domowa zorganizowana w na wzór stref lub "wysp" aktywności tak że wraz z tarasem  może się w niej pomieścić 70 osób.

Ogromny otwarty taras położony w dolnej części rezydencji łączy się z stref domową dzięki wykorzystaniu ruchomej przeszklonej fasady. W ten sposób nawet będąc wewnątrz domu można nieprzerwanie podziwiać śródziemnomorski krajobraz.

Opływowe pofalowane sufity domu wykonane zostały z gipsu. Ich geometryczny kształt nie jest przypadkowy. Został tak zaprojektowany, aby zapewniać optymalną cyrkulację powietrza i wentylacje we wszystkich pomieszczeniach domu.

Meble wewnątrz domu zostały zaprojektowane cyfrowo i wykonane (na miejscu) na zamówienie z takich nietypowych materiałów, jak włókno szklane i żywica poliestrowa.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://agroxy.com

shtory.ua/figurnye-lambrekeny