Najlepsze Domy
Dom na drzewie

Dom na drzewie

W wysokim lesie sosnowym północnej Szwecji, gdzie kolorowe pnie drzew rozciągają się aż do strzelistych koron można odnaleźć domek wiszący 10 metrów nad ziemią. Goście, którzy zdecydowali się na spędzenie w nim weekendu mogą liczyć na zapierający dech w piersiach widok na lapońskie drzewostany i rzekę Lule.

Nazwa projektu: 7th Room

Pracownia: Snøhetta

Lokalizacja: Szwecja

Realizacja: 2017 rok

Dom nosi nazwę 7th Room i został stworzony pod usługi hotelowe, co nie znaczy że nie można w nim zamieszkać. Został tak zaprojektowany, aby zapewnić wszystkie wygody i komfort związany z typowym użytkowaniem zwykłego domu.

Życie na wysokim poziomie

Do domu można dostać się tylko i wyłącznie poprzez specjalne schody, którymi wejdziemy na górę do kabiny mieszkalnej. Dom został wyposażony w małą windę, ale służy ona tylko i wyłącznie do przewozu bagaży.

Dom jest położony i usztywniony przy użyciu specjalnych 12 kolumn. Ich zdaniem jest przejęcie całego obciążenia konstrukcyjnego wyniesionej na 10 metrów kabiny. Dlaczego aż tyle kolumn użyto?

Otóż miały one nie wyróżniać się z otoczenia i naturalnie wpisywać w leśny krajobraz oraz nie obciążać pobliskich drzewa, do których musiałaby być przymocowana kabina.

Taka konstrukcja ma także za zadanie stabilizować kabinę oraz, co ważniejsze, być niewidoczna dla użytkowników domu, co daj im poczucie nieważkości na dużej wysokości.

Otwarta na zieleń

Sama kabina została zaprojektowana i zbudowana jako tradycyjna kabina skandynawska z fasadą wykonaną z drewna sosnowego i odpowiednio zaimpregnowana, tak zminimalizować konieczność częstej konserwacji.

Podłoga wewnętrzna jest wykonana z drewna jesionowego, natomiast sklejka brzozowa posłużyła do budowy ścian wewnętrznych. Wnętrza z lekkimi, drewnianymi meblami dopełnia "Blond Nordic" kontrastujący z ciemną częścią zewnętrznej elewacji.

Skupiając się na otaczającej przyrodzie, wystrój wnętrz obejmuje duże okna. Z kolei siatkowy taras zawieszony nad podłogą leśną oraz drzewo ciągnące się przez kabinę ma wzbudzać nieodparte poczucie, że mieszkamy w samym środku lasu.

Granice między pomieszczeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi zostały całkowicie zatarte, co sprawia, że kabina staje się nieodłączną częścią otaczającego ją krajobrazu.

Czytaj także: Świecący dom z kurtyną na dachu

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
220km.com.ua

http://adulttorrent.org

https://optiontradingstrategies.net