REKLAMA
Najlepsze Domy
Dom kopuła, czyli designerski ośrodek dla pracowników brytyjskiej firmy meblowej

Dom kopuła, czyli designerski ośrodek dla pracowników brytyjskiej firmy meblowej

Timothy Oulton, założyciel brytyjskiej marki meblowej, stworzył dla swoich projektantów przebywających w Chinach niezwykłe osiedle. Dome Home to przestrzeń, gdzie jego pracownicy mogą współdziałać w inspirujących i komfortowych wnętrzach. Główna kopułowa konstrukcja z litego drewna to innowacyjny projekt, który spełnia wymogi stawiane budynkom energooszczędnym.

Okrągłe domy

Budynek Halodome leży w sercu miniwioski, która została zbudowanego wokół niego. W spokojnej przestrzeni ogrodu liczi ścieżki prowadzą od centralnej drewnianej kopuły do siedmiu dwukondygnacyjnych okrągłych murowanych domów, które są głównymi przestrzeniami mieszkalnymi dla pracowników i gości, przybywających tu z całego świata.

Okrągłe domy podzielają podstawowe założenia Dome Home. Cegły i drewno pozyskane z lokalnej wsi zostały poddane recyklingowi i użyte z inżynieryjną precyzją, by stworzyć zrównoważone budynki z innowacyjnymi rozwiązaniami projektowymi. Krągłości są nawiązaniem do sprytnie meandrujących ścieżek i krętych schodów.

Ścieki z budynków są uzdatniane na miejscu w systemie kanalizacji wykorzystującej trzciny. Tak uzyskana woda jest następnie ponownie wykorzystywana do podlewania sadów. Stare budynki zaadaptowano natomiast na siłownię i pralnię.

Wioska została zbudowana, by połączyć eklektyczną mieszankę talentu i osobowości oraz stworzyć kreatywne środowisko, osadzone głęboko w naturze. Organiczny projekt dowodzi, że piękno leży w prostocie i pokazuje, jak można dbać o swoich pracowników.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
kls-agency.com.ua/our-services/notary-and-apostille

https://monaliza.kiev.ua

www.optiontradingstrategies.net