REKLAMA
Najlepsze Domy
Dom kopuła, czyli designerski ośrodek dla pracowników brytyjskiej firmy meblowej

Dom kopuła, czyli designerski ośrodek dla pracowników brytyjskiej firmy meblowej

Timothy Oulton, założyciel brytyjskiej marki meblowej, stworzył dla swoich projektantów przebywających w Chinach niezwykłe osiedle. Dome Home to przestrzeń, gdzie jego pracownicy mogą współdziałać w inspirujących i komfortowych wnętrzach. Główna kopułowa konstrukcja z litego drewna to innowacyjny projekt, który spełnia wymogi stawiane budynkom energooszczędnym.

Wnętrza do relaksu i inspiracji

Wnętrza Halodome zostały starannie przemyślane. Zakrzywione linie specjalnie dostosowanych mebli nawiązują do zaokrąglonych kształtów budynku. Sofa Shabby marki Timothy Oulton z miękkimi liniami została odkryta na nowo, a kuchnię ze stali nierdzewnej i marmuru zaprojektowano tak, by „przytuliła” zakrzywione ściany. Krzesła Crossfire brytyjskiej marki, które otaczają marmurowy stół wykonany na zamówienie, są obite wełną owczą Baa Baa. Swobodny i przytulny klimat, który panuje w pomieszczeniu sprawia, że można tu naprawdę odpocząć i się rozerwać.

Simon Laws, projektant Dome Home, opowiada – Często najlepsze pomysły przychodzą podczas wolnego czasu, kiedy ludzie – projektanci – gromadzą się, by po prostu pogadać o rzeczach, które nie są związane z projektowaniem. To jest właśnie to, co ta firma stara się robić.

Wyzwanie kontrukcyjne

Największym wyzwaniem projektu były precyzyjne wymagania techniczne. Firma specjalistyczna z Wielkiej Brytanii skupiła się na projekcie budowlanym, natomiast wnętrze zaprojektowano w Chinach. Struktury z litego drewna są rzadkie w południowych Chinach, więc lokalny przedsiębiorca budowlany miał kilka problemów do pokonania. Osiemdziesiąt prefabrykowanych paneli drewnianych wykonano z największą dokładnością, żeby idealnie do siebie pasowały.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
farm-pump-ua.com

www.viagra-on.com