Najlepsze Domy
Dom jak piramida z magicznym obserwatorium

Dom jak piramida z magicznym obserwatorium

Właściciel pięknej działki położonej między górskim lasem a jeziorem zapragnął, aby jego nowa rezydencja oferowała komfort na możliwie najwyższym poziomie nowoczesnego stylu życia, a jednocześnie stworzyła ona nierozerwalny związek z otaczającą działkę przyrodę. Odpowiedzią na te wymagania jest nietypowy dom, który oferuje zapierające dech w piersi widoki z najwyższego punktu „piramidy”.

Architekci ze studia VOID wsłuchując się w wymagania klienta postanowili stworzyć dom o nietypowej bryle w kształcie piramidy, w której wykorzystali nowoczesne i ekologiczne rozwiązania i zamknęli je w złożonej, aczkolwiek powierzchni użytkowej.

Do budowy domu wykorzystano tradycyjne materiały takie jak drewno. Sam dom położony jest na stromej działce z bezpośrednim widokiem na brzeg fińskiego jeziora.

Obserwatorium na szczycie

Tym co najbardziej wyróżnia ten dom to w pełni przeszklone obserwatorium umieszczone na samym szczycie budynku. Stamtąd można podziwiać wznoszące się i nieograniczone widoki na piękno lasów i górskich przesmyków oraz jezioro. Można tam docenić ciszę i spokój, otaczającej przyrody.

Szklane obserwatorium, tak jak okoliczne szczyty górskie, stanowi centralny punkt całego budynku. Poniżej wierzchołka piramidy, gdzie znajduje się obserwatorium, umieszczono poniższe kondygnacje, które "zalewane" są naturalnym światłem z wyżej położonego obserwatorium.

W dół piramidy

Spoglądając w dół z obserwatorium, widzimy poniższe kondygnacje oraz szklaną ścianę skierowaną bezpośrednio na jezioro.

Sam obszar mieszkalny został celowo podzielony na dwa poziomy, aby lepiej dostosować wnętrza do istniejącego, stromego terenu i jasno określić funkcje użytkowe poszczególnych stref użytkowych.

Eliptyczna klatka schodowa wije się wokół stylowego kamiennego kominkiem w kierunku balkonu. Stanowi ona wizytówkę otwartego salonu, zdominowanego przez naturalne drewno położnego na ścianach i podłodze. 

Tarasy piramidy

Drewno tarasowe zostało położone po całym obwodzie piramidalnej bryły budynku. Drewniane tarasy znajdziemy na poszczególnych kondygnacjach, wtapiając się w topografię otaczającego terenu. Z kolei drewniane ekrany służą do zapewnienia osłony różnych stref użytkowych tarasu.

Zobacz także: Luksusowa szeregówka z betonowym "pazurem"

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://proffitness.com.ua

Грузоперевозки в Киеве