Najlepsze Domy
Dom jak kościół

Dom jak kościół

„Church House” to współczesna adaptacja zabytkowego kościelnego budynku do prywatnego użytku. Tak powstał dom rodzinny, który łączy w sobie elementy subtropikalnego, australijskiego designu z historycznym miejscem. Czy architektom ze studia DAHA udało się właściwie przeprowadzić rewitalizację tego historycznego, sakralnego obiektu? Oceńcie sami.

Nazwa projektu: Church House

Pracownia: DAHA

Lokalizacja: Norman Park, Australia

Realizacja: 2017

Kościół Przemienienia Pańskiego zlokalizowany jest na przedmieściu Brisbane w Norman Park, w Australii. Jego rewitalizacja i adaptacja na potrzeby mieszkaniowe polegała nie tylko na zaaranżowania jego wnętrza na nowo, ale też i płynnego połączenia historycznego kościoła z dobudowanym 2-kondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym.

Ten ostatni został zaprojektowany całkowicie na nowo. Architekci stanęli przed ogromnym wzywaniem. Musieli tak zaaranżować wnętrza, aby stworzyć równowagę między starym, zabytkowym budynkiem a jego nowym rozszerzeniem.

Widok na miasto

Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe położenie historycznego obiektu, który znalazł się na przedmieściu. Część działki znajduje się na podniesieniu. Dzięki czemu z budynku można podziwiać panoramę miasta.

Wybudowany w 1924 r. kościół znajduje się w centralnym miejscu działki i musiał stać się częścią domu rodzinnego. Architekci zdecydowali się na dobudowanie budynku, którego przestrzeń użytkowa ma spełniać potrzeby i wymagania nowoczesnej rodziny.

Nowoczesne w starym

Przestrzenne aranżacje całego domu uwzględniają warunki klimatyczne panujące na miejscu, aby zoptymalizować działanie pasywnego ogrzewania i chłodzenia budynku. Uwzględniono te rozwiązaniu już na etapie projektowania bryły nowego budynku. Rozległe elementy zacienienia zapewniają ochronę przed działaniem żaru słonecznego.

Zastosowane na dachu panele fotowoltaiczne „przechwytują” nadmiar energii słonecznej i przetwarzają ją na prąd. W przestrzeń wokół domu wkomponowano basen, którego zadaniem jest schodzenie gorącego powietrza.

Czytaj także: Dom na drzewie

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
xn--80aaahqpcuvhvipz6j.com.ua

www.adulttorrent.org

Зимние шины