Najlepsze Domy
Chiński dom z drukarki 3D

Chiński dom z drukarki 3D

Zleceniem, które dostała firma, było wybudowanie domu w najnowocześniejszy sposób. Postanowiono więc wykorzystać w tym celu najnowsze zdobycze technologii – drukarkę 3D.

Zleceniem, które dostała firma, było wybudowanie domu w najnowocześniejszy sposób. Postanowiono więc wykorzystać w tym celu najnowsze zdobycze technologii – drukarkę 3D.

Takie rozwiązanie pozwoliło postawić dom w niespełna 2 tygodnie. W porównaniu do tradycyjnego domu, gdzie wzniesienie podstawowej konstrukcji trwa pół roku to bardzo ekonomiczne i szybkie rozwiązanie. W ciągu 10 dni udało się wydrukować 90% potrzebnej konstrukcji w fabryce, z której dostarczono prefabrykaty na miejsce budowy. Taki sposób budowy domu to koszt od 2.000 do 3.000 juanów za m2, czyli 400-480 dolarów za metr kwadratowy.

Pomimo tego, iż dom jest prawie w całości wydrukowany, to jego bezpieczeństwo zapewniają wykorzystane w konstrukcji materiały. Ich skład jest zastrzeżoną tajemnicą producenta, lecz wiceprezes firmy – Tan bu-Yong ujawnił, że nowy materiał budulcowy jest pozyskiwany z odpadów rolniczych i przemysłowych, ognio- i wodoodporny oraz, że jest pozbawiony szkodliwych środków, takich jak amoniak, radon i formaldehyd.

Firma Zhouda Group zaprojektowała już 22 takie budowle. Stalowa konstrukcja domu pozwala na wypełnienie jej materiałami termoizolacyjnymi. Poprzez zastosowanie niezależnych komponentów nośnych, którego waga jednego modułu wynosi około 100 kilogramów, dom jest odporny na trzęsienia ziemi o wysokiej amplitudzie.

Po wydrukowaniu ramy strukturalnej, firma postanowiła zamontować na każdym module dekoracyjną blachę o falistej strukturze. Klienci będą mogli wybrać 4 rodzaje struktur: granitową, w kolorze nefrytu, marmurową oraz drewnianą. Każda struktura jest odporna na ścieranie przez przynajmniej 150 lat.

Ciekawostką tego nowoczesnego domu jest umieszczenie ziół w konstrukcji budynku w celu naturalnej aromaterapii.

 

Materiały i zdjęcia: Zhouda Group

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
steroid.in.ua/products/testosteron-enantat-malaj-tajger

система поливу

Наш важный сайт со статьями про LetyShops.