REKLAMA
Najlepsze Domy
Biały dom z tarasowym "zielonym" ogrodem

Biały dom z tarasowym "zielonym" ogrodem

Ten biały, portugalski dom powstał z połączenia pięciu różnych tarasów, ułożonych jeden na drugim. Dzięki takiemu ułożeniu mieszkańcy mają własny, wewnętrzny zielony ogród, gdzie mogą cieszyć się wspaniałymi widokami i odpocząć z dala od wścibskich spojrzeń sąsiadów.

Tą nietypową, białą rezydencję, wyróżnia bryła ukształtowana przez pięć tarasów, ułożonych poziomo jeden na drugim.

W ten sposób architektom ze studia Corpo Atelier udało się stworzyć prywatną "zieloną" przestrzeń ogrodową między poszczególnymi tarasami, gdzie można się swobodnie przemieszczać i odpoczywać pośród zieleni.

Idealne położenie

Rezydencja położna jest na działce, z której roztacza się wspaniały widok na ocean (od strony południowej) oraz malownicze pasma górskie (od północy).

Architekci omieszkali wykorzystać walory krajobrazowe tej działki, decydując się na właśnie "tarasowe" rozwiązania. Dzięki nim można w całej okazałości podziwiać bezkresny błękit oceanu na horyzoncie, jak i zróżnicowane topograficznie oraz pod względem szaty roślinnej "łańcuchy" górskie.

Ponadto działkę wyróżnia nieskazitelnie płaski trawnik, na którym wyznaczono ścieżki ogrodowe wykonane z stylowych, aczkolwiek prostych płyt tarasowych. Ten minimalizm ogrodowy potęgują przystrzyżone żywopłoty oraz przerzedzone drzewa.

Wokół domu odnajdziemy basen oraz sąsiadującą przestrzeń tarasową, wykonaną z jasnych "piaskowych" płyt tarasowych, na której można się opalać.

Białe wnętrza 

Dom wyróżnia nieskazitelnie biała elewacja. We wnętrzach też dominuje śnieżnobiała biel. Jest ona wszechobecna praktycznie w każdym pomieszczeniu - od łazienki, poprzez kuchnię, antresolę po pomieszczenia na górnej kondygnacji.

Meble po wyposażenie wnętrz, nawet wnęki są także nieskazitelnie białe. Jednie podłoga w delikatnym "piaskowym" kolorze ratuje użytkowników rezydencji przed całkowitą zatratą w śnieżnobiałych wnętrzach.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://apach.com.ua

http://techno-centre.niko.ua

поливная система