Najlepsze Domy
Betonowy dom jak sowa

Betonowy dom jak sowa

W portowym mieście Busan, w Korei Południowej można podziwiać ten kosmiczny, betonowy dom w kształcie… sowy. Surowy, groźny i niedostępny wygląd tej 4-kondygnacyjnej rezydencji jest celowy. Koncepcja tego domu pierwotnie zakładała, że będzie swoistą fortecą pełniącą funkcje ochronne i obronne.

Historia tego projektu jest bardzo ciekawa z jednego ważnego powodu. Projekt tego domu powstał dużo wcześniej, przed wybudowaniem tej rezydencji w 2016 roku.

Otóż architekt Moonbalsso stworzył futurystyczny, dosyć artystyczny obrazek bazy „kosmicznej”, której zadaniem jest chronić mieszkańców przed zagładą…

Tak czy inaczej,  zobaczył go Gwon Taekjun, pracujący w branży zabezpieczeń i dozoru, i tak mu się spodobał ten projekt, że postanowił go wcielić w żucie i wybudować sobie taką „fortecę”.

Obronna forteca

Ta 4-kondygnacyjna rezydencja o powierzchni użytkowej wynoszącej 287 mkw składa się z 2 części. Na dolnej kondygnacji znajduje się część handlową, gdzie właściciel domu prowadzi swój biznes. Obok znajdują się 4 miejsca parkingowe.

Z kolei 3 wyższe kondygnacje to część prywatna, gdzie mieszka rodzina właściciela domu.

Zewnętrzny kształt bryły domu wykonany został z surowego betonu, co koresponduje z obronnym wyglądem rezydencji.

Ponadto wszelkie przeszklenia i okna zostały także starannie zaprojektowane, a ich wielkość nie jest przypadkowa. Okna są tak rozmieszczone, aby zagwarantować wspaniałe, panoramiczne widoki na otaczającą okolice, a jednocześnie zapewniają pełną prywatność jej mieszkańcom.

Przestrzeń dla dziecka

Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się salon z aneksem kuchennym i jadalnią. Trzecia kondygnacja obejmuje odkryty taras, z którego można podziwiać wspaniałe widoki.

Ponadto obok, znajduje się wspólny rodzinny pokój wraz z większą kuchnią. Na najwyższej kondygnacji, przypominającej głowę sowy mieści się główna sypialnia.

Co ważniejsze właściciel domu nie zapomniał o swoim dziecku i zażądał od architekta stworzenia strefy zabaw, gdzie może aktywnie spędzać czas i  bawić się z całą rodziną.

Dom jak sowa

Bryła domu przypomina kształtem sowę. Najwyższa kondygnacja z nietypowymi przeszkleniami ma obrazować głowę sowy, ciągi komunikacyjne i klatka schodowa tworzą skrzydło ptaka.

Dopiero, gdy zapadnie zmrok, dom ukazuje swoją prawdziwą nocną naturę. Po włączeniu świateł w pomieszczeniach domu można zobaczyć dwa „świecące ślepia”, spoglądające na okolice z góry, tak jak to mają robić w zwyczaju sowy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
купить Biotech BRUTAL Anadrol

Был найден мной популярный веб сайт со статьями про moto g4 play обзор.